Šití záclon a závěsů

Obšití záclon

Obšíváme stříhané okraje záclon dvojitým zahnutím a prošitím na průmyslovém šicím stroji. Spotřeba materiálu na obšití 1 ks záclony je cca 5 cm.

Obšití závěsů

Závěsy obšíváme po celém obvodu, nejdříve se okraje začistí proti třepení na průmyslovém šicím stroji a poté se upraví dvojitým zahnutím a prošitím na průmyslovém šicím stroji. Spotřeba materiálu na obšití je 5 cm – při objednávání nezapomeňte přidat 5 cm na obšití.

Našití řasící stužky a stužka

Řasící stužku našíváme na horní okraj záclony nebo závěsu. Záclonu a závěsy s řasící stužkou lze pověsit na žabky nebo na háčky. Řasící stužka řasí v poměru 1:2.

Příklad záclony s použitím řasící stužky: Na okno široké 300 cm je potřeba objednat 600 cm šíře záclony + doporučujeme cca 20 cm navíc.

Našití provlékací stužky a stužka

Provlékací stužku našíváme na horní okraj záclony nebo závěsu. Záclony a závěsy s provlékací stužkou lze navléct na tyč o průměru až 4 cm. Provlékací stužku doporučujeme jako alternativu k tunýlku nebo narážecím kroužkům.

Úprava výšky záclony – zkrácení

Záclony zkracujeme, pokud to dovolí vzor a struktura záclony. Záclonu zkrátíme od horního okraje a obšijeme dvojitým zahnutím na průmyslovém šicím stroji. Na zkracované záclony vždy našíváme řasící stužku, provlékací stužku nebo pevný lem. Záclona se tím zpevní, není náchylná k poškození a prodlouží se její životnost.